Życzenia Świąteczne

Właśnie wróciłam ze spaceru z psem. Urozmaicili mi przechadzkę dwaj panowie, wątłej acz żylastej budowy, przyodziani w dresy – a jakże!, z twarzami skrytymi w cieniu kapturów.. Nie, nie okazali mi braku sympatii, stałam bowiem w odległości i miejscu chroniących moją osobę (oraz osobę mojego psa) przed zamglonym – jak sądzę, i pozbawionym znamion rozumowania wzrokiem owych panów. Nie miał niestety tyle szczęścia co ja – kosz, który lekkomyślnie stanął panom na drodze, godząc w ich honor i poczucie estetyki. Dotknięci do żywego, nabrali na tę okoliczność powietrza w płuca, żeby wątłe ich ciała na wrogu sprawiły wrażenie rosłych i kipiących testosteronem, oraz żeby trochę tego powietrza upuścić modulowanym głosem wykrzykując „ERTE! ERTEES! KUUURRRWAAA!” Z bitewnym tym okrzykiem natarli na kosz, który ustępując miejsca głupocie, runął z łoskotem na chodnik.. Łoskotu panowie nie brali w rozrachunek, więc jak tylko się rozległ, ciałka ich na powrót stały się wątłe, nawet jakby lekko przykurczone i zdolne już do tego, by bardzo bohatersko wziąć nogi za pas.

Ponieważ jestem posiadaczką głupiego charakteru czas jakiś temu zapewne nie powściągnęłabym języka, narażając się na dalsze tego konsekwencje. Aktualnie jednak mogłabym nie podołać zadaniu – to raz, a dwa, że mój nie najmłodszy już pies a właściwie to suka, zupełnie bezpodstawnie naraziłby się także, wiernie mi towarzysząc. Zmilczałam zatem, ale niesmak czułam do siebie równie intensywny, co do panów brak szacunku.. Z uwagi jednak na to, że zbliżają się Święta chciałabym życzyć tym panom.. nie, w zasadzie to nie im. Chciałabym z całego serca życzyć ich dzieciom, bo wbrew logice ewolucji panowie zapewne się rozmnożą, żeby jakimś cudem uniknęły konieczności dziedziczenia..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


siedem − 1 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>